Zabawa w programowanie 4+

Zabawa w programowanie 4+


Kurs pozwala rozpocząć przygodę z programowaniem. Poprzez twórczą i pochłaniającą zabawę, dzieci wręcz nieświadomie uczą się tworzyć algorytmy, pętle czy warunki i „piszą” swoje pierwsze programy. Wyselekcjonowane scenariusze zabaw rozwijają też ich umiejętności matematyczne, poszerzają wiedzę o otaczającym ich świecie przyrody, muzyki czy fizyki i uczą znajomości literek.

Zajęcia pobudzają kreatywność, pomysłowość, logiczne myślenie i uczą rozwiązywania problemów. Trzon zajęć stanowi zabawa „na dywanie”. Działając w ruchu i zespołowo, dzieci uczą się współpracy. Na macie do kodowania dzieje się prawdziwa „burza mózgów”. Dzieci programują z robotami (np. OzoBot, Photon, Doc), interaktywnymi grami logicznymi (np. Scottie Go Edu), planszowymi, łamigłówkami czy klockami. Tak zdobyte umiejętności programistyczne mogą zweryfikować na ipadach w aplikacjach (np. Scratch Jr). Uczą się tworzyć swoje pierwsze animacje i historyjki.

GRUPY WIEKOWE: 4-5 lat/ 6-7 lat
LICZEBNOŚĆ GRUPY: 5 – 10 dzieci
TRYB KURSU: 1 semestr, ok. 15 zajęć
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZAJĘĆ: 1 x w tygodniu
CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 45 min – 60 min
KOSZT ZAJĘĆ: 20 – 25 PLN/ 1 zajęcia
TERMINY ZAJĘĆ: wtorek, czwartek 17.00

Zapisz dziecko na kurs
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych informacji w celu przeprowadzenia naboru dziecka na zajęcia w Code4fun.Jesteś zainteresowany innymi kursami? Nie pasuje Ci plan zajęć?

Galeria zdjęć