Z ROBOTAMI

Z robotami


PROGRAMUJEMY Z ROBOTAMI 

Czasem w roli głównej, czasem jako wsparcie programowania offline, czasem w połączeniu z dedykowaną aplikacją na ekranie…

Nieważne w jakiej roli występują roboty – wszystkie dzieci jednakowo i niezależnie od wieku wprost je uwielbiają! Programowanie z robotami jest ciekawsze, zabawniejsze i daje poczucie mocy! Choćby takie OzoBot’y! Już nawet kilkuletnie dzieci świetnie sobie z nimi poradzą – wystarczą pisaki, kartka papieru i do dzieła ! Za pomocą kolorowych kodów zaprogramują zadania, które wykonuje robot. Najfajniejsze jest to, że OzoBot’y można wplatać w każdą scenerię. Od naszej wyobraźni i kreatywności zależy, czy przy okazji dzieci dowiedzą się o porach roku, zwiedzą kontynenty, nauczą liczyć czy stworzą bajkę o Czerwonym Kapturku z Ozobot’em w roli głównej.
Starsze dzieci bez problemu mogą zakodować sposób poruszania się i efekty świetlne OzoBot’a za pomocą tabletu lub ekranu monitora (bez żadnych kabli). Mogą nawet nauczyć go tańczyć!
A piesek Photon? To inteligentny, interaktywny robot edukacyjny, który dorasta wraz z dzieckiem, rozwija się i zdobywa coraz to nowe umiejętności i zmysły: od słuchu po dotyk. Poprzez wciągającą opowieść, eksperymentowanie i solidna dawkę zdrowej grywalizacji uczy dzieci kodowania w przyjemny i zabawny sposób. Bazuje na blokowym języku programowania, więc dzieci mogą uczyć się z nim kodować na ekranie.
Wymieńmy jeszcze robota DOC’a, który jest idealnym przyjacielem dla najmłodszych dzieci. ZA pomocą przycisków ruchu i komend umieszczonych bezpośrednio na samym robociku, dzieci uczą się podstaw programowania i tworzą algorytmy. Na dedykowanych matach mogą bawić się i uczyć grając w gry, programując trasy DOC’a według konkretnych scenariuszy lub tworząc swoje własne. Robot DOC to całe spectrum możliwości nauki poprzez zabawę w ruchu!

Galeria zdjęć