Szkolny Klub Programowania 6+

Szkolny Klub Programowania 6+


Kurs odbywa się w formie zajęć dodatkowych w szkołach podstawowych. Przeznaczony jest dla uczniów w wieku 6-12 lat, uwzględniając podział na grupy wiekowe:

  1. Szkolny klub programistów dla dzieci 6+ (Zabawa w programowanie)
  2. Szkolny klub programistów dla dzieci 8+ (Nauka programowania)
  3. Zaprogramowana świetlica dla uczniów klas I-III (Zapytaj o szczegóły!)

Zajęcia są doskonałym wprowadzeniem do świata programowania. Scenariusze zajęć dostosowane do wieku dzieci pozwalają im w sposób niezauważalny nauczyć się podstaw kodowania, tworzyć algorytmy, pętle czy warunki. W efekcie stworzą swoje pierwsze animacje i programy w aplikacjach na ipadach. Poprzez naukę programowania dzieci rozwijają szereg innych umiejętności: twórczego myślenia i rozwiązywania problemów, rozumowania przyczynowo-skutkowego, wyciągania wniosków, spostrzegawczości, cierpliwości i współpracy w grupie.

Na zajęciach korzystamy między innymi z maty do kodowania, podłogowych gier planszowych i scenariuszy zabaw ruchowych. Dzieci uczą się programować roboty (Ozoboty, Photon, Doc) oraz poznają język programowania wizualnego ( Scratch i Scratch Junior). Kurs jest świetną bazą do dalszej nauki programowania i tworzenia gier komputerowych.

GRUPY WIEKOWE: 6 – 7 lat/ 8 -10 lat
LICZEBNOŚĆ GRUPY: 8 – 10 dzieci
TRYB KURSU: 1 semestr, ok. 15 zajęć
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZAJĘĆ: 1 x w tygodniu
CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 45 min
KOSZT ZAJĘĆ: 18 PLN/ 1 zajęcia
TERMINY ZAJĘĆ: pn – pt

Zapisz dziecko na kurs
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych informacji w celu przeprowadzenia naboru dziecka na zajęcia w Code4fun.Jesteś zainteresowany innymi kursami? Nie pasuje plan zajęć?

Galeria zdjęć