Junior programista 8+

Junior programista 8+


Kurs jest doskonałym wstępem do nauki programowania i tworzenia gier komputerowych. Dzieci uczą się podstaw kodowania – m.in. tworzą algorytmy, pętle, warunki, wprowadzają zmienne i funkcje, „piszą” swoje pierwsze historyjki, animacje i gry. To wszystko dzieje się poprzez zabawę i w formie przekazu dostosowanego do wieku dzieci.

Założeniem kursu jest wykorzystanie naturalnego zamiłowania dzieci do mediów cyfrowych i gier komputerowych i ukierunkowanie go na twórcze działanie i edukację. Dzieci uczą się nie tylko podstaw programowania i tworzenia gier komputerowych, ale rozwijają umiejętności myślenia algorytmicznego, logicznego i kreatywnego. Uczą się też współpracy, rozwiązywania problemów i radzenia sobie z porażkami.

Programowanie w aplikacjach odbywa się w sposób wizualny ( m.in. w Scratch). Elementy języka mają kształt puzzli, które ułożone we właściwy sposób tworzą działający program lub grę. Podczas zajęć wykorzystujemy też możliwości programowania „na dywanie”, matę do kodowania, programowalne roboty (np. OzoBot, Photon, Doc), interaktywne gry (np. Scottie Go Edu) itp. Kurs pozwala opanować podstawy programowania, poznać zasady kodowania blokowego, tworzyć własne animacje i gry.

GRUPY WIEKOWE: 8-10 lat/ 11-12 lat
LICZEBNOŚĆ GRUPY: 5 – 10 dzieci
TRYB KURSU: 2 semestry, ok. 30 zajęć
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZAJĘĆ: 1 x w tygodniu
CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 60 min
KOSZT ZAJĘĆ: 20 – 25 PLN/ 1 zajęcia
TERMINY ZAJĘĆ: wtorek, czwartek 18.00

Zapisz dziecko na kurs
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych informacji w celu przeprowadzenia naboru dziecka na zajęcia w Code4fun.Jesteś zainteresowany innymi kursami? Nie pasuje plan zajęć?

Galeria zdjęć